Tréninky 2023

Tréninky pomalu prodlužujeme na midové závody, hlavním cílem na zakončení podzimní sezóny je ME FISTC v Itálii.

Rakousko Reingers

O víkendu jsme se zúčastnili našich oblíbených závodů v rakouském Reingers. Startovali jsme v kategorii MID s 6 pejsky a v kategorii SPRINT scooter s 2 psy. Opravdu zdařilé závody, skvělá atmosféra, zázemí, jen trochu teplo. Nejvíce nás překvapil náš Sven, který od prvního dne běžel v leadru a neměl sebemenší problém s předjížděním, nebo potkáváním spřežení v protisměru. Na 1,5 roku starého pejska to byla bomba. V kategorii scooter jsme nestačili jen na ohaře před námi. Páťa se opět postavil na start canicrossu junioru a vyběhl si krásné druhé místo.

Přijela k nám na víkend kamarádka Kristine se svojí smečkou.

Prvotní záměr byl výběr krycího pejska, tréninky. Prodloužený víkend se vydařil:-) hezky jsme si zatrénovali, a zvládli i krytí. Budeme se těšit na začátek roku na štěňátka po našem Frouyikovi a Lipankovi.

ME FISTC 2022 Itálie, MČR 2022

poslední podzimní závody této sezóny. Z pohledu manželky, mamky, trenérky:-) na MČR jsme se zúčastnili v kategorii A1 sprintu a celkově vybojovali 2. místo s 6 pejsky, proti 8, škoda že se u nás už kategorie B1 nejezdí:-( ale i s 6 tahouny byli suproví a náš Sven zvládl premiéru na takovém závodě opět na výbornou, v kategorii SC21 jsme i po málo trénincích zvládli trať ke spokojenosti mé i Chipika s Citronkem a v maximální spokojenosti dojeli na 9.místě z 30 závodníků.

S obratem doma jsme se vypravili na ME FISTC do Itálie a výprava byla velmi úspěšná. 3 etapy jsme závodili co to šlo. Naše již osvedčená 6 pejsků si zaběhla kategorii MID B1 a byla ve velmi zajímavé konkurenci úspěšná a stali se 1. vicemistry Evropy.

Opět zaručená dvojka lídrů Sven a Lupina zvladla hodně technicky náročnou trať na výbornou a posily týmu Calipo, Froyu, Champa a Capo byli také úžasní. Dvojka Chip a Citron opět zvládli MID kolobku skvěle, letěli celých 12km, jen já jsem byla ten nejslabší článek-bohužel zdraví nezměním, ale bude zase líp. Bohužel už jsme třetí den nenastoupili a tudíž uvolnili 3.místo Italovi za námi, který nám přišel na závěr moc poděkovat. A čest rodiny uzavřel a doplnil náš Páťa, který si 10,5 letou Andy vyběhal za 3 dny titul 2.vícemistra Evropy. Byli úžasně sehraný tým a my jako doprovod na kole jsme jim těžko stíhali. Tento závod byl hodně emotivní, férový a zůstane nám ve vzpomínkách hodně dlouho.

Podzim pomalu končí a začíná příprava na sníh-pomalu prodlužujeme tréninky a opět se těšíme na přípravu na Šediváčkův long, ale hlavně na sever do Švédska na závody Amundsen race a Polardraget.

Zima, nezima

Zvládli jsme pár tréninků na sněhu, ale bohužel letos to je stále spíše suchá příprava. Snažíme se prodlužovat tréninky, v rámci možností trénovat vytrvalost, ale samozřejme s ohledem na packy psů, protože na sněhu je to samozřejmě o něčem jiném. Když se netrénuje, užívám zahradu a mazlení:-)

PF 2023

Jsme moc pyšní

Z krytí našeho Calipo of Silence a Chilinky od Markéty a Lukáše Tomáškových se narodila 4 krásná štěnátka a 3 z toho jsou pinťáčci:-) přejeme ať dělají štenda velkou radost a běhají suprově jako jejich rodiče.

Podzimní tréninky pokračují

ze sprintových závodů se pomalu začíná přecházet na závody midové a těm se musejí začít přizpůsobovat i tréninky. Pomalu se zvedají objemy, i čas tréninku. Smečka to zvládá s přehledem a jsou to vážně srdcaři.

Závody Fitmin 2022

Závody, které máme skoro za domem. Technicky náročná trať a hlavně náročný povrch, ale makali jsme, co to šlo. Nakonec v kategorii A1 třetí místo, v kategorii CCWRNB druhé místo.

Maďarsko 2022

Zúčastnili jsme se krásných závodů v maďarském Venek. Pro nás sice rychlá rovina, ale pejskové makali, dali sprintovou trať s přehledem a na pohodu.

V kategorii B1 vybojovali krasné 1. místo, v kategorii SC2, kterou teprve zkoušíme také 1. místo.

Vyhledávání

Sponzoři