Dětský den ve školce a škole Suchý Důl

opět jsme velmi rádi přijali pozvání do školky a školy v Suchém dole. Děti byly skvělé, kolektiv také a my i pejskové jsme si to maximálně užili.
Děkujeme za pozvání a budeme se zase těšit.

Froyu

náš Froyík se zúčastnil výstavy Rakouského chovatelského klubu a získal titul V1 a CAC. Je to frajer a úžasňák.
Děkujeme naší kamarádce Kristine za vše.

Jaro 2023

tréninky pejsků jsou spíše udržovací, kondiční a zaměřili jsme se také na naše dvě nové posily Frau Holle a Gretel. Skvělé psí slečny od naší kamarádky a super chovatelky Janine jsou úžasné závislačky, úplně bez problémů se zapojily do týmu a dělají nám velkou radost.

Povídání o Švédsku

Po návratu ze Švédska jsme se vrátili do reality a moc nám chyběl sníh i prostředí. Ale určite se tam zase rádi příští rok vrátíme.
Po úspěších na severu jsme byli opět pozváni do vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové a máme i krátký článek z místních novin:-)

Polardraget 2023

Vzpomínky zůstávají🙂závod Polardraget z pozice závodníka😉při plánování závodů na severu padla karta i na me😇samotné běžky s pejskama se na longových závodech nejezdí, jedině pulka. Pulka ve me vzbuzovala vzdycky respekt, lyze, hulky, pulka,a 1-4 psi. Ale ano, vyzva to je, tak to zkusime.

Švédsko 2023 3.

Pomalu aklimatizujeme a vzpominame😊🇸🇪❤️Nejsem zastancem dlouheho vypraveni, popisu, ale zazitky jsou jedinecne a zustavaji.
Svedska vyprava byla uzasna, skvela, jednim slovem PARADA, a za rok zase😀👍

Švédsko 2023 2.

Je tady prostě krásně.
Střídáme tréninky s odpočinkem. Poznáváme místní lidi, krásnou krajinu. Cestujeme. Studujeme on-line skolu:-)
Počasí nám maximálně přeje. Sníh, spousta sněhu, sluníčko. Je to pohádkové.

Švédsko 2023 1.

Vyrážíme za velkým skoro měsíčním dobrodružstvím do našeho oblíbeného Švédska.
Budeme se snažit ještě něco málo potrénovat, doladit, cestovat.
Myslete na nás.

Cesta na sever

Už se nám to krátí a za chvíli vyrážíme na cestu na sever.
Po velkém množství natrénovaných kilometrů, času na trénincích a dohromady se vším, co k tomu patří, věříme, že závody zajedeme, jak to nejlépe půjde.
Zkusíme ještě chvíli potrénovat i v místních podmínkách a pak nám držte palce na závod Amundsen race 250km a Polardraget 110 km.

Štěňátka Rakousko

U naší velmi blízké kamarádky a úžasné chovatelky Kristine v Rakousku se narodili 2 vrhy krásných a sportovních štěnátek. 
Taťkové Calipo i Froyu jsou pyšní taťkové. A my máme obrovskou radost z úžasných vrhů.

Trénink v Alpách v oblíbeném Innerkrems

zima v Čechách úplně nepřeje, tak jsme se vydali trénovat do oblíbených Alp. Je potřeba naběhat velké množství kilometrů před závody ve Švédsku. Převýšení v trénincích jsou super. Rádi se sem vracíme.

Rakousko Reingers

O víkendu jsme se zúčastnili našich oblíbených závodů v rakouském Reingers. Startovali jsme v kategorii MID s 6 pejsky a v kategorii SPRINT scooter s 2 psy. Opravdu zdařilé závody, skvělá atmosféra, zázemí, jen trochu teplo. Nejvíce nás překvapil náš Sven, který od prvního dne běžel v leadru a neměl sebemenší problém s předjížděním, nebo potkáváním spřežení v protisměru. Na 1,5 roku starého pejska to byla bomba. V kategorii scooter jsme nestačili jen na ohaře před námi. Páťa se opět postavil na start canicrossu junioru a vyběhl si krásné druhé místo.

Přijela k nám na víkend kamarádka Kristine se svojí smečkou.

Prvotní záměr byl výběr krycího pejska, tréninky. Prodloužený víkend se vydařil:-) hezky jsme si zatrénovali, a zvládli i krytí. Budeme se těšit na začátek roku na štěňátka po našem Frouyikovi a Lipankovi.

ME FISTC 2022 Itálie, MČR 2022

poslední podzimní závody této sezóny. Z pohledu manželky, mamky, trenérky:-) na MČR jsme se zúčastnili v kategorii A1 sprintu a celkově vybojovali 2. místo s 6 pejsky, proti 8, škoda že se u nás už kategorie B1 nejezdí:-( ale i s 6 tahouny byli suproví a náš Sven zvládl premiéru na takovém závodě opět na výbornou, v kategorii SC21 jsme i po málo trénincích zvládli trať ke spokojenosti mé i Chipika s Citronkem a v maximální spokojenosti dojeli na 9.místě z 30 závodníků.

Zima, nezima

Zvládli jsme pár tréninků na sněhu, ale bohužel letos to je stále spíše suchá příprava. Snažíme se prodlužovat tréninky, v rámci možností trénovat vytrvalost, ale samozřejme s ohledem na packy psů, protože na sněhu je to samozřejmě o něčem jiném. Když se netrénuje, užívám zahradu a mazlení:-)

Jsme moc pyšní

Z krytí našeho Calipo of Silence a Chilinky od Markéty a Lukáše Tomáškových se narodila 4 krásná štěnátka a 3 z toho jsou pinťáčci:-) přejeme ať dělají štenda velkou radost a běhají suprově jako jejich rodiče.

Podzimní tréninky pokračují

ze sprintových závodů se pomalu začíná přecházet na závody midové a těm se musejí začít přizpůsobovat i tréninky. Pomalu se zvedají objemy, i čas tréninku. Smečka to zvládá s přehledem a jsou to vážně srdcaři.

Závody Fitmin 2022

Závody, které máme skoro za domem. Technicky náročná trať a hlavně náročný povrch, ale makali jsme, co to šlo. Nakonec v kategorii A1 třetí místo, v kategorii CCWRNB druhé místo.