ME FISTC 2022 Itálie, MČR 2022

poslední podzimní závody této sezóny. Z pohledu manželky, mamky, trenérky:-) na MČR jsme se zúčastnili v kategorii A1 sprintu a celkově vybojovali 2. místo s 6 pejsky, proti 8, škoda že se u nás už kategorie B1 nejezdí:-( ale i s 6 tahouny byli suproví a náš Sven zvládl premiéru na takovém závodě opět na výbornou, v kategorii SC21 jsme i po málo trénincích zvládli trať ke spokojenosti mé i Chipika s Citronkem a v maximální spokojenosti dojeli na 9.místě z 30 závodníků.

S obratem doma jsme se vypravili na ME FISTC do Itálie a výprava byla velmi úspěšná. 3 etapy jsme závodili co to šlo. Naše již osvedčená 6 pejsků si zaběhla kategorii MID B1 a byla ve velmi zajímavé konkurenci úspěšná a stali se 1. vicemistry Evropy.

Opět zaručená dvojka lídrů Sven a Lupina zvladla hodně technicky náročnou trať na výbornou a posily týmu Calipo, Froyu, Champa a Capo byli také úžasní. Dvojka Chip a Citron opět zvládli MID kolobku skvěle, letěli celých 12km, jen já jsem byla ten nejslabší článek-bohužel zdraví nezměním, ale bude zase líp. Bohužel už jsme třetí den nenastoupili a tudíž uvolnili 3.místo Italovi za námi, který nám přišel na závěr moc poděkovat. A čest rodiny uzavřel a doplnil náš Páťa, který si 10,5 letou Andy vyběhal za 3 dny titul 2.vícemistra Evropy. Byli úžasně sehraný tým a my jako doprovod na kole jsme jim těžko stíhali. Tento závod byl hodně emotivní, férový a zůstane nám ve vzpomínkách hodně dlouho.

Podzim pomalu končí a začíná příprava na sníh-pomalu prodlužujeme tréninky a opět se těšíme na přípravu na Šediváčkův long, ale hlavně na sever do Švédska na závody Amundsen race a Polardraget.